Przydomowa altana to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią odpoczywać na świeżym powietrzu, urządzać spotkania w gronie rodzinnym lub przyjaciół. Altana w ogrodzie może pełnić naprawdę wiele ról, może również być bardzo dobrym elementem dekoracyjnym.

Aranżacja ogrodu to nie tylko rośliny, trawnik, oczko wodne, warzywniak czy meble ogrodowe. To również różnego rodzaju architektura ogrodowa, która stanowi o funkcjonalności ogrodu i która pozwala na jego użytkowanie w sposób zdecydowanie bardziej komfortowy (zobacz więcej na https://lifemag.pl/dom/). Do jednych z najważniejszych rzeczy możemy tu zaliczyć altanę ogrodową. Powinna być ona przemyślana, wykonana z odpowiednich materiałów, solidna, elegancko wykonana, fachowo wpisana w wygląd ogrodu. Warto również zwrócić uwagę na wykonanie posadzki w altanie, może być ona drewniana lub bardziej nowoczesna z wykorzystaniem takiego materiału, jak kostka brukowa.

Materiał wykonania

To, z jakiego materiału zostanie wykonana altana będzie miało ogromny wpływ na wygląd, konserwację, funkcjonowanie. Do wyboru mamy altany drewniane lub takie, które wykonywane są z metalu i ewentualnie uzupełniane jakimiś elementami metalowymi. Oba rozwiązania mają swoje niewątpliwe plusy, wśród których można wymienić przede wszystkim ponadczasowość. Drewno jest materiałem klasycznym, pięknym, którego usłojenie można podziwiać. Stal jest mocna, nowoczesna, odporna na warunki.

Zobacz także: https://lifemag.pl/

Posadzka altany

Zarówno altana drewniana, jak również stalowa może mieć różną posadzkę. Wiele osób decyduje się na zastosowanie kostki brukowej. W firmie brukarskiej można również zamówić usługę układania kostki brukowej oraz obrzeży. Posadzka z kostki brukowej ma wiele zalet, wśród najważniejszych trzeba wymienić naprawdę różnorodny design, jak również kolorystykę. Kostkę można dobrać w różnorodnych rozmiarach i zróżnicować wygląd.

Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest też trwałość, dużo większa niż w przypadku np. drewna czy kompozytu.

Montaż i stabilność

Niezależnie od tego, jaki rodzaj altany wybieramy, powinniśmy zadbać o dobry montaż. Przede wszystkim zwracajmy uwagę na :

– posadowienie konstrukcji i jej zakotwienie w ziemi,
– impregnację, zabezpieczenie przed korozją i warunkami,
– prawidłowe skręcenie altany, złożenie, połączenie elementów,
– zastosowanie odpowiednich materiałów łączeniowych,
– szczelność pokrycia dachowego.

1 Comment
Dodaj komentarz