Na rynku pełno jest hal stalowych oraz murowanych, których głównym parametrem jest duża wysokość. Taka hala, z oczywistych względów wymusza od właścicieli zastosowania odpowiedniego rodzaju ogrzewania. Bardzo dobrze sprawdzi się ogrzewanie promiennikami podczerwieni. Dlaczego to skuteczna forma ogrzewania i jak można ją wykorzystać?

Użytkowanie biznesowe hali stalowej albo hali murowanej jest oczywiście opłacalne, ale tylko wtedy, gdy nie popełniamy podstawowych błędów, które przede wszystkim dotyczą sposobu wyboru odpowiedniego ogrzewania. Dlaczego jest to tak ważne? Trudno wyobrazić sobie sytuację, gdy mamy do czynienia z użytkowaniem obiektu, który ma odpowiedni metraż, znajduje się w odpowiedniej lokalizacji, ale zdecydowanie koszty jego utrzymania sprawiają, że nasz zysk po prostu topnieje. Bardzo rzadko spotyka się hale (zwłaszcza starsze), które mają prawidłowo wykonaną izolację pionową i poziomą, a to waśnie jej brak, w dużej mierze przekłada się na wysokie koszty ogrzewania.

Rozwiązaniem jest oczywiście skuteczne docieplenie hali, ale warto pamiętać o tym, że niestety nie wszędzie jest to możliwe. Drugim rozwiązaniem jest instalacja „inteligentnego” systemu ogrzewania, np. z wykorzystaniem promienników ciepła. Takie zamówimy w https://www.teoterm.com.pl/

Zobacz także: https://walkiria.com.pl/gdzie-zamawiac-elektryczne-promienniki-podczerwieni/

Promiennik ciepła – zasada działania

Przede wszystkim należy wiedzieć, jak działają promienniki ciepła. Są to urządzenia, które do swoje pracy wykorzystują zwyczajną energię elektryczną. Promienniki ciepła podłącza się wiec do tradycyjnej instalacji elektrycznej. Energia elektryczna przetwarzana jest na energię cieplną i oddawana na obiekt. Zgodnie z prawami fizyki, ciepło rozchodzi się równomiernie we wszystkich kierunkach.

Rozkład instalacji i jej skuteczność

Instalacja, która do swojego działania wykorzystuje promieniowanie podczerwone jest jedną z najbardziej skutecznych i najbardziej funkcjonalnych. Żaden inny sposób ogrzewania hal i tym podobnych obiektów nie zapewni tak wysokiej skuteczności. Promienniki można dobrać względem mocy i rozmiaru, ustawić w dowolnym miejscu, aby nie były uszkodzone przez pracowników czy poruszające się pojazdy. Przy ich pomocy skutecznie i ciągle ogrzejemy wszystkie części hali i nie będziemy mieli problemów z sytuacjami, gdy w którymś miejscu temperatura będzie znacząco różna.

Promienniki ciepła to również rozwiązanie proekologiczne, bezemisyjne, nie powodujące konieczności posiadania kotłowni.

Dodaj komentarz