Zastosowanie odzieży specjalistycznej jest naprawdę bardzo duże: od branży budowlanej czy medycznej, poprzez rolnictwo, na przemyśle kończąc. Tego rodzaju odzież powinna się charakteryzować ponadprzeciętnymi zaletami np. dotyczącymi wytrzymałości czy odporności na rozrywanie.

Przygotowaniem specjalistycznej odzieży roboczej zajmują się oczywiście dedykowane szwalnie, posiadające doświadczenie, zaplecze techniczne, pracowników potrafiących szyć np. odzież ochronną czy roboczą. Aby spełniała ona oczekiwania branży i pozwalała na skuteczną i co najważniejszą pracę w różnych branżach muszą być zastosowane odpowiednie techniki szycia, odpowiednie materiały, dodatki krawieckie oraz okucia kaletnicze. Te ostatnie są szczególnie ważne i decydują o tym, jak odzież wygląda oraz w jaki sposób funkcjonuje, jak bardzo jest odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Jakie zalety powinny mieć okucia kaletnicze?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jakość wykonania. W przypadku tak ważnych elementów, jak okucia kaletnicze wykonane z tworzyw sztucznych znacząca jest po prostu jakość wykonania. Tu potrzeba jest współpracy z doświadczoną firmą, jak http://www.dkal.pl/, która posiada zaplecze techniczne do produkcji oraz specjalne formy.

Okucia kaletnicze powinny być:

– wytrzymałe,
– odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych,
– odporne na zmianę temperatury,
– odporne na intensywne użytkowanie, obciążenie,
– odporne na przecieranie, pękanie, rozcinanie, rozszarpywanie.

Tylko zastosowanie odpowiednich okuć kaletniczych pozwoli na to, aby to, co produkujemy, odzież specjalistyczna spełniała surowe normy jakościowe.

Zobacz także: https://iksmag.pl/dodatki-kaletnicze-czym-sa-i-do-czego-sluza/

Jakie cechy powinna mieć odzież specjalistyczna?

Odzież specjalistyczna może być wykorzystywana przez pracowników, którzy pracują w różnych gałęziach przemysłu, prowadzą własne firmy. Powinna być przede wszystkim dopasowana do realiów branży, nie być produktem jednorazowego użytku. Liczy się przede wszystkim funkcjonalność i możliwość jak najszerszego zastosowania. To przełoży się zdecydowanie na bezpieczeństwo pracy i komfort pracowników.

Odzież specjalistyczna:

– powinna chronić pracownika przed utratą zdrowia czy chorobami,
– powinna chronić ciało przed uszkodzeniem,
– powinna być wygodna, miłą w dotyku, nie krępować ruchów,
– zabezpieczać pracownika przed niekorzystnymi warunkami.

1 Comment
Dodaj komentarz