Polacy zdecydowanie kochają wędkowanie. Z roku na rok tę formę spędzania wolnego czasu wybiera coraz więcej osób. Nic w tym dziwnego, relaks, piękna pogoda, widoki, odpoczynek na łonie natury, możliwość spędzenia wolnego czasu w gronie rodziny – to kwestie bezcenne. Niemniej jednak z jednej strony mamy relaks, z drugiej chcemy, aby nasz połów był udany. Tu z pomocą na pewno przyjdzie odpowiednie wyposażenie. Co warto mieć, gdy chcemy łowić na jeziorze?

Polska to nie tylko morze oraz rzeki, ale również piękne, czyste, atrakcyjne pod względem wędkowania jeziora, które cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością – nie tylko wśród turystów, ale również osób wędkujących. Dobrym przykładem jest Warmia i Mazury, gdzie praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł spędzić czas dokładnie tak, jak chce. Chcą łowić na jeziorach warto odpowiednio się przygotować. Posiadanie kompletu wędek wraz z całym oprzyrządowaniem, zanęt, żywe przynęty wędkarskie, łódka – to wszystko jest ważne.

Łódka, jeżeli nie chcemy łowić z brzegu

Mazurskie jeziora mają to do siebie, że cechuje je różnorodne ukształtowanie dna, a także linii brzegowej. Łowienie z łodzi może być bardzo dobrą metodą na to, aby urozmaicić sobie ten czas. Oczywiście nie musimy tu posiadać łodzi z napędem motorowym, ale zwykłą, na wiosła, którą można kupić w niewielkiej kwocie lub po prostu wypożyczyć.

Zobacz także: https://portalnews.pl/co-trzeba-miec-aby-szybko-pojechac-na-ryby/

Żywe przynęty wędkarskie oraz zanęty

Jeżeli chcemy, aby połów był udany, warto wcześniej przygotować miejsce do łowienia. Służą do tego specjalne zanęty, które możemy kupić lub przygotować samodzielnie w domu, np. z kukurydzy, chleba, ryżu. Ilość przepisów jest tu naprawdę duża.

Druga kwestia to robaki, czyli żywe przynęty wędkarskie. Można je nabyć np. w firmie Liwi https://www.liwi.pl/. Łowienie na żywą przynętę jest najbardziej popularną metodą na to, aby złowić dorodne okazy. Możemy tu wymienić robaki białe, czerwone, rosówki, słodkie dżdżownice kalifornijskie, ochotki. Wybór jest oczywiście szeroki. Powinniśmy stosować różne robaki, gdyż ryby lubią oczywiście różnorodność. Warto zwrócić uwagę na to, aby robaki były przechowywane w odpowiednich warunkach, temperaturze i wilgotności, aby miały dostęp do świeżego powietrza. Nie powinny być chore lub mieć przykrego zapachu, gdyż to zdecydowanie psuje efekt końcowy. Chcąc kupić najlepsze robaki zdecydowanie warto stawiać na sprawdzone miejsca.

Dodaj komentarz