Stworzenie łazienki w stylu boho wymaga wybrania odpowiednich materiałów i dekoracji. Boho, skrót od bohemy, to styl aranżacji wnętrz, który pozwala na uzyskanie artystycznego, eklektycznego i inspirowanego naturą klimatu. Oto kilka wskazówek, jak urządzić łazienkę w stylu boho!

Odpowiednia paleta kolorów

Wybierz ciepłe i ziemiste odcienie jako podstawę swojej palety kolorów do łazienki w stylu boho. Dobrym rozwiązaniem będzie wybranie farb, płytek o piaskowych beżach, głębokich brązach, terakocie i stonowanych zieleniach. Możesz także dodać żywe kolory, takie jak turkus, musztarda lub koral, aby ożywić całe wnętrze.

Jeśli nie przepadasz za kolorami, zawsze możesz zdecydować się na ponadczasową biel, która będzie również dobrze prezentowała się w aranżacjach w stylu boho. Gdy poszukujesz takich płytek, odwiedź salon łazienek Rybnik – https://cermar2.pl/ w którym możesz znaleźć wiele ciekawych propozycji.

Naturalne materiały

W swojej łazience w stylu boho wykorzystaj naturalne materiały, aby wprowadzić do niej odrobinę natury charakterystycznej dla tego stylu. Weź pod uwagę takie produkty, jak drewniane meble, wiklinowe kosze, półki wykonane z litych desek, dywaniki z juty i akcesoria z trawy morskiej.

Wzorzyste tekstylia

Styl boho wykorzystuje różnorodne wzory i tekstury. Możesz wobec tego zdecydować się na wykorzystanie wzorzystych zasłon prysznicowych, ręczników i dywaników z motywami etnicznymi, w kwiaty lub wzory geometryczne. Mieszaj i dopasowuj do siebie różne wzory, aby uzyskać eklektyczny charakter, co pozwoli na uzyskanie efektownego wyglądu całego wnętrza.

Rośliny

Rośliny są niezbędne w łazience w stylu boho. Możesz wykorzystać w niej kolekcję roślin doniczkowych lub wiszących doniczek, aby ożywić przestrzeń. Jeśli nie możesz zastosować naturalnych roślin, alternatywnym rozwiązaniem będą te sztuczne.

Dodatki w stylu boho

Do łazienki w stylu boho możesz dodać elementy w stylu vintage lub antyki, aby prezentowała się ona jeszcze lepiej. Zabytkowe lustra, dekoracyjne ramy lub pojemniki mogą być świetnymi dodatkami w stylu boho. Możesz także uzupełnić swoją łazienkę akcesoriami inspirowanymi stylem boho, takimi jak łapacze snów, makramy ścienne lub łańcuchy świetlne, aby stworzyć w niej komfortową, ciepłą atmosferę.

Wolnostojąca wanna

Jeśli masz miejsce i odpowiedni budżet, wykorzystaj w swojej łazience wolnostojącą wannę w stylu vintage lub klasycznym, aby przestrzeń nabrał stylu boho.

Miękkie oświetlenie

W takim wnętrzu doskonale sprawdzają się klasyczne oprawy oświetleniowe, takie jak lampy wiszące z abażurami, kute kinkiety lub łańcuchy świetlne, aby stworzyć przytulną i zachęcającą atmosferę.

Dodaj komentarz