Egipt każdego roku przyciąga tysiące turystów z Polski słońcem, pięknymi kurortami, starożytnymi zabytkami, a także ciepłym morzem z krystalicznie czystą wodą. Dla wielu osób podróżujących do tego kraju latem problemem mogą być wysokie temperatury. Dlatego też dobrym pomysłem jest wybrać się tam poza sezonem, np. w listopadzie. Dlaczego to idea warta rozważenia? Odpowiadamy!

Dlaczego warto odwiedzić Egipt poza sezonem?

Powodów, dla których dobrze jest zaplanować wakacje w Egipcie poza sezonem, wymienić można wiele. Główną zachętą dla turystów są oczywiście niższe ceny niż podczas miesięcy wakacyjnych. Warto wykupić wycieczkę w listopadzie w formule All Inclusive na https://www.traveligo.pl/, ponieważ poza sezonem można wiele zaoszczędzić, wybierając najbardziej luksusowe hotele.

Egipt posiada tę zaletę, że jest kierunkiem całorocznym. Lato trwa tam właściwie przez 12 miesięcy! Jeżeli jesteś osobą, która źle znosi wysokie temperatury, warto wybrać się tam w listopadzie. W Polsce mamy wtedy apogeum brzydkiej, jesiennej pogody. W Egipcie zaś temperatura wynosi około 25 stopni, co idealnie przypomina umiarkowane, polskie lato. Warto to dobrze wykorzystać!

Egipt w listopadzie? Dlaczego nie!

Ogromną zaletą wybrania się Egiptu w listopadzie jest mniejsza liczba turystów. Jak już wcześniej wspomnieliśmy – Egipt to kierunek całoroczny, więc nie musimy się martwić, że popularne kurorty będą zamknięte. Spędzając wakacje w Marsa Alam możemy cieszyć się mniejszym tłokiem, a jednocześnie nadal mamy dostęp do wszystkich atrakcji, które oferuje ten ośrodek. To znakomita okazja na odpoczynek!

Warto również wiedzieć, że miesiące jesienno-zimowe to najlepszy czas na zwiedzanie Egiptu. Dlaczego? Odwiedzając ten przepiękny kraj, nie sposób ominąć reliktów starożytności, takiej jak np. piramidy czy Dolina Królów. Jeżeli wybierzemy się tam w okresie wakacyjnym, może dobić nas liczba turystów oraz temperatura sięgająca nawet 40 stopni Celsjusza. Dzięki bardziej znośnym dla Polaków temperaturom w listopadzie możemy w pełni delektować się zwiedzaniem.

Zobacz także: https://portalnews.pl/hiszpania-dlaczego-jest-idealnym-kierunkiem-na-miesiac-miodowy/

Sporty wodne w listopadzie? W Egipcie to możliwe!

Jesteś sympatykiem sportów wodnych? Listopad to znakomity czas na ich uprawianie w Egipcie! Trzeba wiedzieć, że temperatura morza nigdy nie spada tam poniżej 20 stopni Celsjusza, dlatego też nurkować lub jeździć na nartach wodnych można przez cały rok. Marsa Alam i Hurghada to znakomite miejsca do uprawiania windsurfingu oraz kitesurfingu ze względu na świetne warunki wietrzne.

W pobliżu dużych ośrodków turystycznych działa wiele wypożyczalni sprzętu do sportów wodnych, dlatego też nie będzie z tym problemu. Spędzając wakacje w Egipcie, można również odbyć szkolenie pod okiem profesjonalnych instruktorów. Jeżeli dobija Cię polska jesień i tęskni Ci się za letnim szusowaniem na nartach wodnych, desce lub za nurkowaniem, Egipt to zdecydowanie kierunek dla Ciebie!

Dodaj komentarz